Masaż to jedna z form fizjoterapii. Masaż leczniczy wpływa na poprawę psychofizycznej sprawności pacjenta; jest stosowany zarówno w profilaktyce jak i leczeniu oraz rehabilitacji. Ze skutecznego działania masażu leczniczego korzystają specjaliści od ortopedii, neurologii, ginekologii czy chorób wewnętrznych. Masaż leczniczy nie ogranicza się wyłącznie do kręgosłupa, lecz pomaga we wszystkich schorzeniach układu kostno - stawowego.

Masaże lecznicze poprawiają krążenie, dobrze oddziałują na przemianę materii, wzmacniają osłabione mięśnie
i likwidują napięcie mięśniowe. Masaż pomaga przyspieszyć powrót do zdrowia po różnego rodzaju urazach, unieruchomieniach. Dobry masaż oprócz pomocy fizycznej wpływa na kondycję psychiczną - relaksuje i odpręża.

Kiedy stosować masaż:

  • schorzenia układu wiązadłowo - stawowego
  • schorzenia układu mięśniowego
  • schorzenia neurologiczne
  • rehabilitacja - jako element przyspieszający powrót do zdrowia i sprawności fizycznej oraz kompensacja niedoborów układu mięśniowo - stawowo - wiązadłowego oraz układów i narządów wewnętrznych
  • potrzeba relaksu psychicznego i fizycznego

 

Masaż leczniczy powinien być stosowany w regularnych odstępach czasu, ponieważ wtedy najefektywniej wpływa na bezbolesną sprawność organizmu. W przypadku schorzeń kręgosłupa masaż leczniczy znosi przyczyny mięśniowych zaburzeń i usuwa bolesne przeciążenie mięśni grzbietu. Masaż stosowany profilaktycznie skutecznie zapobiega degeneracyjnym zmianom kręgosłupa.

Copyright® 2016 PARACELSUS.COM.PL

Created by STANISZEWSKI-IT