Hydrocolonoterapia to jedna z najnowocześniejszych metod stosowanych w medycynie. Jednocześnie jest to forma jednego
z najstarszych znanych zabiegów, zwanego lewatywą. Hydrocolonoterapia polega na płukaniu jelita grubego. Proces ten odbywa się w obiegu zamkniętym.

Filtrowana i sterylizowana woda dostająca się przez odbyt opłukuje jelito grube (które jest najbardziej niedostępnym miejscem ludzkiego organizmu) i masuje ścianki okrężnicy, najdłuższego fragmentu jelita. To właśnie tam gromadzą się złogi z resztek pokarmowych. Lata nieaktywnego trybu życia oraz niewłaściwa dieta mogą wpłynąć na skażenie organizmu, które swój początek znajduje właśnie w jelicie.

Zabieg hydrokolonoterapii:

  • usuwa toksyny zalegające w jelicie grubym
  • wpływa na zmniejszenie otyłości brzusznej
  • przeciwdziała powstawaniu zaparć i wzdęć
  • wzmacnia i stymuluje lepszą pracę jelit

Zabieg hydrokolonoterapii jest bezbolesnym sposobem na oczyszczenie organizmu.
Irygacja jelita grubego wpływa na poprawę samopoczucia i zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu niebezpiecznych chorób.

Hydrokolonoterapia to czysty zabieg prowadzony w maksymalnie wygodnych dla Pacjenta warunkach.

Zabieg Hydrocolonoterapii wpływa na utratę wagi bezpośrednio po zabiegu i powoduje uczucie lekkości (leczy i eliminuje występowanie częstych bólów głowy). Hydrocolonoterapia oczyszcza jelito grube i wpływa na odbudowę mikroflory. Zabieg Hydrocolonoterapii jest stosowany w profilaktyce raka okrężnicy.

Okrężnica odpowiada za prawidłowe wprowadzanie do obiegu krwi wody, substancji odżywczych i minerałów uzyskanych
z absorpcji tych składników przez przewód pokarmowy. Okrężnica eliminuje także odpady powstałe w wyniku trawienia, dlatego jej prawidłowe działanie decyduje o kondycji całego organizmu. Niewłaściwa dieta, używki i brak aktywności fizycznej mogą wpłynąć na zanieczyszczenie okrężnicy przez pasożyty, obumarłą materię, śluz i martwe tkanki. Uwolnienie tych składników do krwi sprzyja powstawaniu chorób. Hydrocolonoterapia skutecznie oczyszcza organizm i pobudza okrężnicę do prawidłowego działania.
Po zabiegu Hydrocolonoterapii w jelitach jest już miejsce tylko dla pożytecznych bakterii.

Copyright® 2016 PARACELSUS.COM.PL

Created by STANISZEWSKI-IT